61233
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
Aktuellt bud100 SEK

61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Startbud100 SEK

61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Startbud100 SEK

61236
Servisdelar, 42 st, porslin, England.
Startbud100 SEK

61237
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
Aktuellt bud100 SEK

61238
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61239
Vägglampetter m.m, 17 delar, bl.a Granit.
Aktuellt bud100 SEK

61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK

61241
Bajonetter och kniv, 3 delar.
Aktuellt bud175 SEK

61242
Förvaringslådor, 5 st, trä/metall, bl.a Strömshaga.
Startbud100 SEK

61243
Kastruller, 7 st, emaljerade, Strömshaga.
Aktuellt bud100 SEK

61244
Mask m.m, ett parti, Asien/Afrika.
Startbud100 SEK

61245
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
Startbud100 SEK

61246
Servetter och handdukar m.m, ett parti.
Startbud100 SEK

61247
Smycken, 8 delar, pärlor/silver/metall, bl.a Esprit.
Startbud100 SEK

61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering10 000 SEK

61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Startbud100 SEK

61250
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK

61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Startbud100 SEK

61252
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud1 200 SEK

61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK

61254
Allmogetextil, 5 delar.
Startbud100 SEK

61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Startbud100 SEK

61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Startbud100 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK

60537
Startbud100 SEK

61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Startbud100 SEK

61261
Playmobil, ett parti.
Startbud100 SEK

60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Aktuellt bud550 SEK
Värdering8 000 SEK