Kategorier

13d 23h
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
61233
Konstböcker, 10 st, bl.a Lennart Rodhe och Skagenmålarna.
Aktuellt bud100 SEK
13d 23h
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
61234
Konstböcker, 10 st, bl.a Sigrid Hjertén och Man Ray.
Startbud100 SEK
13d 23h
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
61235
Konstböcker, 10 st, bl.a Bruno Liljefors och Hundertwasser.
Startbud100 SEK
13d 23h
Servisdelar, 42 st, porslin, England.
61236
Servisdelar, 42 st, porslin, England.
Startbud100 SEK
13d 23h
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
61237
Servisdelar, ett parti, porslin, England.
Aktuellt bud100 SEK
13d 23h
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
61238
Stringhylla, 2 hyllplan, trä/metall, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK
13d 23h
Vägglampetter m.m, 17 delar, bl.a Granit.
61239
Vägglampetter m.m, 17 delar, bl.a Granit.
Aktuellt bud100 SEK
13d 23h
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
61240
Gaffel och sked, dekorativa, snidat trä, Afrika.
Startbud100 SEK
13d 23h
Bajonetter och kniv, 3 delar.
61241
Bajonetter och kniv, 3 delar.
Aktuellt bud175 SEK
13d 23h
Förvaringslådor, 5 st, trä/metall, bl.a Strömshaga.
61242
Förvaringslådor, 5 st, trä/metall, bl.a Strömshaga.
Startbud100 SEK
13d 23h
Kastruller, 7 st, emaljerade, Strömshaga.
61243
Kastruller, 7 st, emaljerade, Strömshaga.
Aktuellt bud100 SEK
13d 23h
Mask m.m, ett parti, Asien/Afrika.
61244
Mask m.m, ett parti, Asien/Afrika.
Startbud100 SEK
13d 23h
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
61245
Påsar för vinflaskor, ett parti, textil, samt korg, metall.
Startbud100 SEK
13d 23h
Servetter och handdukar m.m, ett parti.
61246
Servetter och handdukar m.m, ett parti.
Startbud100 SEK
13d 23h
Smycken, 8 delar, pärlor/silver/metall, bl.a Esprit.
61247
Smycken, 8 delar, pärlor/silver/metall, bl.a Esprit.
Startbud100 SEK
13d 23h
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
61248
Väggplakett, Hippokrates läkared, finsilver 999, på träplatta.
Aktuellt bud2 000 SEK
Värdering10 000 SEK
13d 23h
Påskpynt m.m, ett parti.
61249
Påskpynt m.m, ett parti.
Startbud100 SEK
13d 23h
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
61250
Skafthålsyxa, sten, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK
13d 23h
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
61251
Flintyxor, 3 st, sannolikt neoliticum.
Startbud100 SEK
13d 23h
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
61252
Nils Jonsson, "Arild", sideboard, riopalisander, Troeds, 1900-talets senare del.
Aktuellt bud1 200 SEK
13d 23h
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK
13d 23h
Allmogetextil, 5 delar.
61254
Allmogetextil, 5 delar.
Startbud100 SEK
13d 23h
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Startbud100 SEK
13d 23h
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Startbud100 SEK
13d 23h
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Startbud100 SEK
13d 23h
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK
13d 23h
Matta, orientalisk stil, ull.
60537
Matta, orientalisk stil, ull.
Startbud100 SEK
13d 23h
Bordsdukar och servetter , ett parti.
61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Startbud100 SEK
13d 23h
Playmobil, ett parti.
61261
Playmobil, ett parti.
Startbud100 SEK
13d 23h
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
60720
Oidentifierad konstnär, "Tysk fältherre", olja på parketterad pannå, Tyskland, 1600-tal.
Aktuellt bud550 SEK
Värdering8 000 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.