61252
Aktuellt bud3 100 SEK

61253
Flintdolk och spjutspets, sannolikt neolitikum.
Startbud100 SEK

61254
Allmogetextil, 5 delar.
Startbud100 SEK

61255
Bordsdukar, 5 st, bl.a med broderi.
Aktuellt bud125 SEK

61256
Handdukar m.m, ett parti, linne, 1900-tal.
Aktuellt bud450 SEK

61257
Förkläden till folkdräkter m.m, 8 delar, 1800/1900-tal.
Aktuellt bud225 SEK

61258
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad N. Wendin.
Startbud100 SEK

60537
Aktuellt bud100 SEK

61260
Bordsdukar och servetter , ett parti.
Aktuellt bud250 SEK

61261
Playmobil, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

60720
Aktuellt bud1 200 SEK
Värdering8 000 SEK

61262
Startbud100 SEK

61263
Delar till fotogenlampor, ett parti, glas/mässing/porslin.
Startbud100 SEK

61264
Aktuellt bud100 SEK

61265
Ryamatta, ull, "Maya", Nordiska Kompaniet, 1970/80-tal.
Startbud100 SEK

61266
Rostfritt, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK

61267
Figurin, porslin, Liadro.
Startbud100 SEK

61268
Startbud100 SEK

60113
Bordslampa, onyx/gulmetall, typ 60, Nafa, 1960-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61270
Nattljusstakar, ett par, mässing, Skultuna.
Aktuellt bud125 SEK

61271
Aktuellt bud175 SEK

61272
Bertil Vallien, skål på fot, Boda.
Startbud100 SEK

61273
Mormorsfilt, virkad.
Startbud100 SEK

61274
Startbud100 SEK

61275
Kaffebryggare, Moccamaster.
Aktuellt bud175 SEK

61276
Krus och ytterfoder, 6 delar, keramik, bl.a Rörstrand.
Startbud100 SEK

61277
Piedestaler, 2 st, trä.
Startbud100 SEK

61278
Tomtar, ett parti, keramik, 1900-tal.
Aktuellt bud175 SEK

61279
Dammsugare, Miele Complete C3.
Startbud100 SEK

61280
Aktuellt bud225 SEK

61281
Hallbyrå, 2 lådor och lucka, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud150 SEK

61282
Gunvor Olin-Grönquist, assietter, 12 st, stengods, "Kosmos", Arabia.
Startbud100 SEK

61283
Piedestal, bronserat trä/stenskiva, empirestil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61284
Dragspel, Granesso, Hagström, 1900-tal.
Aktuellt bud150 SEK

61285
Syskrin på ben, trä.
Startbud100 SEK

61286
Carl Julius, "Tjäder", olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61288
Gustav Robé, olja på duk, signerad, daterad (18)99.
Aktuellt bud100 SEK

61290
Pottskåp, trä.
Startbud100 SEK

61291
Kontorsstolar, 2 st, trä/metall, höj/sänkbara, snurrbara.
Aktuellt bud100 SEK

61292
Skedar, tänger m.m, 10 delar, silver.
Aktuellt bud100 SEK

61293
Aktuellt bud100 SEK

61294
Bordsur, glas, Orrefors.
Startbud100 SEK

61295
Fickur, 4 st, silver/mässing.
Aktuellt bud125 SEK

61296
Armbandsur, dam, Omega.
Aktuellt bud125 SEK

61297
Bankett, trä/textil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61298
Sockerskrin, silver 830, Tyskland, svenska importstämplar.
Aktuellt bud400 SEK

61299
Karmstolar, ett par, trä/textil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61300
Kaffeskedar, 8 st, silver, "Svenska floran", GEWE.
Aktuellt bud225 SEK