61362
Fotogenlampa, glas/mässing.
Startbud100 SEK

61363
Lampkupor, 5 st, glas.
Startbud100 SEK

61364
Vaser m.m, 8 delar, glas, bl.a Orrefors.
Startbud100 SEK

61365
Martiniglas, 13 delar, Boda Nova.
Aktuellt bud100 SEK

61366
Kaffeservis, 27 delar, porslin, ''Berlin Bellevue'', Rosenthal.
Aktuellt bud100 SEK

61367
Byrå, 3 lådor, teak, 1900-talets mitt.
Startbud100 SEK

61369
Sängbord, trä, stenskiva, gustaviansk stil, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61370
Hugo Troeds, sideboard, teak, Bjärnum, 1950/60-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61371
Handdukar, ett parti, linne, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61372
Kaffeservis, 31 delar, porslin, ''Svenska Fåglar'', Bröderna von Wright, Fyrklövern.
Startbud100 SEK

61373
Handdukar, 19 st, linne.
Startbud100 SEK

61374
Bananlådor, 3 st, trä, Fyffes, A.-B. Banankompaniet.
Aktuellt bud125 SEK

61375
Fritz Kallenberg, glasservis, 37 delar, "Pyramid", Boda, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61376
Bendt Lauridsen, olja på duk, signerad.
Startbud100 SEK

61378
Valerie Olsson Komstad, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK

61379
Oscar Reutersvärd och Anders Österlin, litografier, 2 st, provtryck och nr 18/110, signerade.
Aktuellt bud100 SEK

61380
Glasservis med slipad dekor, 63 delar, 1900-tal.
Startbud100 SEK

61381
Alesandro Canzini, efter, olja på duk, signerad Canzini.
Startbud100 SEK

61382
Plåtburkar m.m, 17 delar, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

61383
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C. Lantz.
Aktuellt bud100 SEK

61384
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad G.W. Hill.
Startbud100 SEK

61385
Bo Fajans, assietter, 10 st, keramik, 1900-taltes mitt.
Aktuellt bud125 SEK

61387
Figuriner, 6 st, porslin, bl. a Goebel.
Aktuellt bud100 SEK

61388
Monica Bratt, dessertskålar, 13 st, glas, "Puck", Reijmyre.
Aktuellt bud225 SEK

61389
Kaj Frank, dricksglas, 8 st, Iittala, Finland.
Aktuellt bud125 SEK

61390
Kaffeservis, 22 delar, porslin, ''HC Andersens Eventyr'', Fyrklövern.
Startbud100 SEK

61391
Öronlappsfåtölj med fotpall, textil, Turninova.
Startbud100 SEK

61392
Startbud100 SEK

61394
Kaffeservis, 12 delar, porslin, ''Skånska Slott'', Fyrklövern.
Startbud100 SEK

61395
Marknadsbord, trä.
Startbud100 SEK

61396
Ringar, 3 st, förlovnings/vigsel/alliansring, guld 18k.
Aktuellt bud100 SEK

61397
Matbord och stolar, 5 delar, trä/textil, samtida.
Startbud100 SEK

61398
Guld, 3 delar, 18K.
Aktuellt bud200 SEK

61399
Armlänk, x-länk, guld 18K, 1973.
Aktuellt bud2 600 SEK

61400
Armlänk, bismark, guld 18K, 1965.
Aktuellt bud2 600 SEK

61401
Spegel, förgylld ram, rokokostil.
Startbud100 SEK

61402
Halslänk, bismarck, doserad, guld 18K.
Startbud100 SEK

61403
Manschettknappar, ett par, guld 18K, 2018.
Aktuellt bud1 100 SEK

61404
Spegel, kristallglas/teak, Glas & Trä, Hovmantorp, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK

61405
Inger Kihlman, färgetsning, provtryck, signerad, 1992.
Aktuellt bud100 SEK

61406
Lisa Larson, figurin, stengods, ''Johanna", Gustavsberg.
Aktuellt bud250 SEK
Värdering2 000 SEK

61407
Spegel, bronserad ram, fasettslipat glas.
Startbud100 SEK

61408
Monica Backström, ägg, glas, Boda.
Aktuellt bud100 SEK

61409
Bobiner/piedestaler, ett par, trä.
Startbud100 SEK

61410
Solglasögon, Gucci.
Aktuellt bud100 SEK

61411
Hylla och skohylla, trä.
Startbud100 SEK

61412
Byrå, 2 lådor, teak, 1900-talets andra hälft.
Aktuellt bud100 SEK

61413
Golvlampa, metall/glas, LampGustaf. samtida.
Startbud100 SEK