60238
Blåregn, konstgjord växt, plast/trä.
Aktuellt bud350 SEK

60199
Kopparkastruller m.m, 7 delar.
Aktuellt bud100 SEK

60220
Delar till stringhylla, 7 st, teakfanerl/metall.
Aktuellt bud300 SEK

60963
Wilhelm Kåge, servisdelar, 10 st, flintgods, ''Pyro'', Gustavsberg.
Aktuellt bud400 SEK

60966
Tias Eckhoff, bestickservisdelar, 44 st, teak/rostfritt stål, ''Opus'', Lundtofte, Danmark.
Aktuellt bud100 SEK

60972
Höganäs Keramik, 14 delar, stengods.
Aktuellt bud175 SEK

60973
Höganäs Keramik, ett parti, stengods.
Aktuellt bud100 SEK

60975
Kannor, 10 st, glas, bl.a Gullaskruf och Skånska Glasbruket.
Aktuellt bud100 SEK

60977
Stege, metall, hopfällbar, Kvikkie, Holland.
Startbud100 SEK

60979
Lampskärmar, 16 st, bl.a IKEA, Skimra och Kvista.
Startbud100 SEK

60980
Lampskärmar, 9 st, Kvista, IKEA.
Startbud100 SEK

60982
Tamburmajor med lampa, metall.
Startbud100 SEK

60992
Lucy Dawson, efter, tryck, signerad i trycket.
Startbud100 SEK

60993
Magasinkärra, hopfällbar, metall.
Aktuellt bud100 SEK

60994
Fredrik Rohde, olja på pannå, signerad.
Startbud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60995
Byrå, 5 lådor, trä, beslag i mässing, 1900-tal.
Aktuellt bud100 SEK

60996
Lillemor Eldon-Karlsson, olja på duk, ''En gata, målat efter Picasso'', monogramsignerad, 1973.
Startbud100 SEK

60997
Oidentifierad konstnär, stilleben, olja på pannå, signerad K. Burt.
Aktuellt bud100 SEK

60998
Gösta Calmeyer, ''Kvarnen (Innanför Gladsax)'', olja på duk, signerad.
Aktuellt bud100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK

60999
Slagbord, 6 lådor, trä.
Startbud100 SEK

61000
Alvar Suñol, litografi nr 39/60, signerad.
Startbud100 SEK

61001
Sängbord, ett par, metall/glas.
Startbud100 SEK

61002
Lyktor, 2 st, metall/glas.
Startbud100 SEK

61003
Hylla, 5 hyllplan, metall/plast.
Startbud100 SEK

61004
Märkmaskin, Brother P-Touch 1200.
Startbud100 SEK

61005
Bordstomme, sten/metall.
Startbud100 SEK

61006
Mortel med stöt, kolmårdsmarmor.
Aktuellt bud100 SEK

61007
Bänk, trä, Hübsch.
Startbud100 SEK

61008
Bok, Skånes Bebyggelse Del III, Owe Ahlfors-Geyer, AB Skandinavisk Litteratur, Skånska Dagbladets Tryckeri, Malmö, 1961.
Aktuellt bud100 SEK

61009
Bord, sten/metall.
Startbud100 SEK

61010
Gallerimatta, ull.
Startbud100 SEK

61011
Kyrkbänk, trä.
Aktuellt bud100 SEK

61012
Ljuslykta, glas/metall.
Startbud100 SEK

61013
Soffbord, sten.
Startbud100 SEK

61014
Tubkikare, 20x40, mässing, Japan.
Startbud100 SEK

61015
Soffbord, sten/metall.
Startbud100 SEK

61016
Spegel, träram.
Startbud100 SEK

61017
C-E Fors, bordslampor, 3 st, mässing/glas, Eric Wärnå, 1900-talets andra hälft.
Startbud100 SEK

61018
Spegel, förgylld ram.
Startbud100 SEK

61019
Taklampa, 3 ljuspunkter, mässing, engelsk stil, Nya ÖIA.
Startbud100 SEK

61020
Spegel, träram.
Startbud100 SEK

61021
Spegel, träram.
Startbud100 SEK

61022
Taklampa, metall, Markslöjd.
Startbud100 SEK

61024
Spegel, förgylld ram.
Startbud100 SEK

61025
Ramar, 2 st, förgyllt trä.
Aktuellt bud125 SEK

61026
Matservis, 30 delar, porslin, ''Blå Herrgård'', Christineholm, Fyrklövern.
Aktuellt bud1 500 SEK

61027
Karl Lagerfeld, slip-ins, strl 41, canvas.
Aktuellt bud100 SEK

61028
Gustav Klimt, posters och tygtryck, 2+1 st.
Startbud100 SEK