Kategorier

9d 19h
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
61649
Matta, Persien Bidjar, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK
9d 19h
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
61650
Adam Jablonski, fat, glas, Polen, signerat.
Aktuellt bud150 SEK
9d 19h
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
61651
Väggdekoration, keramik/färgat spegelglas.
Startbud100 SEK
9d 19h
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
61652
Matta, orientalisk, handknuten, ull.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
61653
Uppsatsskål, glas/mässing, jugend.
Aktuellt bud225 SEK
9d 20h
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
61654
Matta, Hamadan, handknuten, ull.
Aktuellt bud400 SEK
9d 20h
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
61655
Ångmaskiner, 3 delar, Wilesco och Mamod.
Aktuellt bud150 SEK
9d 20h
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
61656
Soffa och bord, bambu/rotting/glas.
Aktuellt bud125 SEK
9d 20h
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
61657
Tomtar och fat, 4 delar, olika material, bl.a Åhlens.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
61658
Tvätt- och förvaringskorg, flätade.
Startbud100 SEK
9d 20h
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
61659
Terrin med lock, porslin, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 20h
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
61660
Sängbord, 2 lådor, bambu/trä, "Mirianda", Dux.
Startbud100 SEK
9d 20h
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
61661
Golvlampa, justerbar, metall/textil, Örsjö Industri.
Startbud100 SEK
9d 20h
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
61662
Tvättset, 2 delar, porslin, "Adolf", Annaburg, Tyskland.
Aktuellt bud150 SEK
9d 20h
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
61663
Golvlampa och lampskärm, metall/textil.
Startbud100 SEK
9d 20h
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
61664
Rullklaffsekretär, 6 lådor, trä.
Startbud100 SEK
9d 20h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61665
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
9d 20h
CD-skivor, ett parti, blandat.
61666
CD-skivor, ett parti, blandat.
Startbud100 SEK
9d 20h
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
61667
Fåtölj, ställbar, med fjärrkontroll, textil/metall.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
61668
Ulric Öunapuu, olja på duk, signerad, daterad 1949.
Aktuellt bud125 SEK
9d 20h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
61669
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Elert.
Aktuellt bud125 SEK
9d 20h
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
61670
Käppare, 6 st, trä, samt hatt, Stetson med hattask.
Aktuellt bud175 SEK
9d 20h
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
61671
Hans L. Larsen, olja på duk, signerad, daterad 1970.
Startbud100 SEK
9d 20h
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
61672
Oidentifierad konstnär, olja på duk, monogramsignerad.
Aktuellt bud225 SEK
9d 20h
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
61673
Nintendo NES, spelkonsol 2 st handkontroller, 4 st spel, tillbehör.
Aktuellt bud850 SEK
9d 20h
Tryck, Asien.
60430
Tryck, Asien.
Startbud100 SEK
9d 20h
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
60268
Wii, xbox, Nintendo 64, Playstation 3 m.m, ett parti.
Aktuellt bud1 300 SEK
9d 20h
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
60282
Bordslampa, s.k. ozonelampa, porslin.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
60295
Skålar, burkar och fat, keramik, bl.a Höganäs Keramik.
Startbud100 SEK
9d 20h
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
60309
Skålar, 2 st, glas, bl.a Kosta Boda.
Startbud100 SEK
9d 20h
Etanolkamin för vägghängning, metall.
60330
Etanolkamin för vägghängning, metall.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Plåtburkar, ett parti.
60370
Plåtburkar, ett parti.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
59686
Ljusstakar, 8 st, metall, bl.a Skultuna och "Shell", Design House, Stockholm.
Startbud100 SEK
9d 20h
Banketter, 2 st, textil/trä, 2000-tal.
59681
Banketter, 2 st, textil/trä, 2000-tal.
Aktuellt bud125 SEK
9d 20h
Bordslampor, ett par, metall.
60472
Bordslampor, ett par, metall.
Aktuellt bud125 SEK
9d 20h
Snurrfåtöljer, 4 st, plast/konstskinn/metall, 2000-tal.
60473
Snurrfåtöljer, 4 st, plast/konstskinn/metall, 2000-tal.
Startbud100 SEK
9d 20h
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
60492
Fotogentaklampa, 3 ljuspunkter inkluderat fotogenlampan, metall/glas.
Startbud100 SEK
9d 20h
Karin Mobring, skåp med underrede, 2 st, trä/glas, "Vadstena", IKEA, 1900-tal.
60524
Karin Mobring, skåp med underrede, 2 st, trä/glas, "Vadstena", IKEA, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 20h
Symaskin, FEIYUE FY2200LCD.
60535
Symaskin, FEIYUE FY2200LCD.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Symaskin, Brother VX 661S.
60585
Symaskin, Brother VX 661S.
Startbud100 SEK
9d 20h
Bordslampa, keramik/metall/textil, Nittsjö.
60593
Bordslampa, keramik/metall/textil, Nittsjö.
Startbud100 SEK
9d 20h
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
60601
Skrivbord, 5 lådor, 2 skåp, ek.
Aktuellt bud100 SEK
9d 20h
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
60614
Böcker om trädgård och växter, 10 st.
Startbud100 SEK
9d 20h
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
60622
Gotthard Sandberg, ''Utsikt från S Åkarp'', olja på duk, signerad, 1933.
Aktuellt bud100 SEK
9d 21h
Ryamatta, figural, ull, 1950-tal.
60880
Ryamatta, figural, ull, 1950-tal.
Startbud100 SEK
9d 21h
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
60925
Väggfält, lackarbete med reliefmotiv, trä/ben, Kina, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 21h
Vas, keramik, "Ivory", Rörstrand, 1900-tal.
60936
Vas, keramik, "Ivory", Rörstrand, 1900-tal.
Startbud100 SEK
9d 21h
Vitrinskåp med belysning, trä/glas/metall.
60956
Vitrinskåp med belysning, trä/glas/metall.
Startbud100 SEK
Kontakt

Ystads Auktioner

Östra Zinkgatan 3

27139 Ystad

0411-35 02 30

info@ystadsauktioner.se

Öppettider

Mån: 13-18

Tis: 13-18

Ons 13-19

Tors: Stängt

Fre: 11-14

Lör & Sön: Stängt

Följ oss

© Software Copyright 2026 Skeleton. All rights reserved.